FW-12-05-F-D-500-076
Part Number:
FW-12-05-F-D-500-076
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.576" (14.630mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)