HW-06-19-F-S-768-281
Part Number:
HW-06-19-F-S-768-281
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.281" (7.137mm)
Length - Stack Height :
0.768" (19.507mm)
Length - Tail :
0.281" (7.137mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)