HW-03-08-F-D-269-SM
Part Number:
HW-03-08-F-D-269-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.269" (6.833mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)