HW-05-14-T-D-1083-130
Part Number:
HW-05-14-T-D-1083-130
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height :
1.083" (27.508mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)