HW-05-14-T-S-640-130
Part Number:
HW-05-14-T-S-640-130
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.660" (16.764mm)
Length - Stack Height :
0.640" (16.256mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)