FW-20-02-F-D-078-150
Part Number:
FW-20-02-F-D-078-150
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.303" (7.696mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.078" (1.981mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)