HW-06-08-L-S-334-066
Part Number:
HW-06-08-L-S-334-066
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.334" (8.484mm)
Length - Tail :
0.066" (1.676mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)