HW-05-09-H-D-276-SM-A
Part Number:
HW-05-09-H-D-276-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.389" (9.881mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)