FW-25-05-F-D-446-150-A
Part Number:
FW-25-05-F-D-446-150-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.596" (15.138mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.446" (11.328mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)