HW-07-12-T-S-839-SM
Part Number:
HW-07-12-T-S-839-SM
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.839" (21.311mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)