FW-25-05-G-D-375-207-P
Part Number:
FW-25-05-G-D-375-207-P
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.582" (14.783mm)
Length - Post (Mating) :
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)