HW-07-13-F-D-858-224
Part Number:
HW-07-13-F-D-858-224
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height :
0.858" (21.793mm)
Length - Tail :
0.224" (5.690mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)