HW-07-19-G-Q-1023-061
Part Number:
HW-07-19-G-Q-1023-061
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height :
1.023" (25.984mm)
Length - Tail :
0.061" (1.549mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.200" (5.08mm)