HW-07-19-S-D-728-125-011
Part Number:
HW-07-19-S-D-728-125-011
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.477" (12.116mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)