HW-05-12-F-D-603-081
Part Number:
HW-05-12-F-D-603-081
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.346" (8.788mm)
Length - Stack Height :
0.603" (15.316mm)
Length - Tail :
0.081" (2.057mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)