FW-40-05-F-D-305-194
Part Number:
FW-40-05-F-D-305-194
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.499" (12.675mm)
Length - Post (Mating) :
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)