HW-05-12-F-D-726-SM
Part Number:
HW-05-12-F-D-726-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.239" (6.071mm)
Length - Stack Height :
0.726" (18.440mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)