FW-05-03-H-D-226-100-A-P-TR
Part Number:
FW-05-03-H-D-226-100-A-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.326" (8.280mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.226" (5.740mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)