HW-04-20-G-D-969-SM-A
Part Number:
HW-04-20-G-D-969-SM-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height :
0.969" (24.613mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)