HW-07-10-L-D-604-SM-LC
Part Number:
HW-07-10-L-D-604-SM-LC
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.604" (15.342mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)