HW-07-10-L-S-553-SM-006
Part Number:
HW-07-10-L-S-553-SM-006
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.212" (5.385mm)
Length - Stack Height :
0.553" (14.046mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)