HW-07-10-S-D-315-102
Part Number:
HW-07-10-S-D-315-102
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.413" (10.490mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.102" (2.600mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)