HW-08-12-L-D-692-SM-A
Part Number:
HW-08-12-L-D-692-SM-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.273" (6.934mm)
Length - Stack Height :
0.692" (17.577mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)