HW-08-11-F-D-438-SM
Part Number:
HW-08-11-F-D-438-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.427" (10.846mm)
Length - Stack Height :
0.438" (11.125mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)