FW-10-05-F-D-512-065-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-F-D-512-065-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.577" (14.656mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)