FW-10-05-FM-D-528-145-A-TR
Part Number:
FW-10-05-FM-D-528-145-A-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)