HW-06-09-G-D-523-SM-A
Part Number:
HW-06-09-G-D-523-SM-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.523" (13.284mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)