FW-16-05-L-D-443-079-A-P-TR
Part Number:
FW-16-05-L-D-443-079-A-P-TR
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.522" (13.259mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.443" (11.252mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)