HW-09-11-T-D-472-SM
Part Number:
HW-09-11-T-D-472-SM
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK SMD TIN
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.393" (9.982mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)