HW-05-12-L-D-756-SM-A
Part Number:
HW-05-12-L-D-756-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.209" (5.309mm)
Length - Stack Height :
0.756" (19.202mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)