FW-30-03-L-D-236-125-A-P-TR
Part Number:
FW-30-03-L-D-236-125-A-P-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.361" (9.169mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)