HW-05-19-G-D-421-126-LL
Part Number:
HW-05-19-G-D-421-126-LL
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.783" (19.888mm)
Length - Stack Height :
0.421" (10.693mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)