HW-09-08-S-S-402-110
Part Number:
HW-09-08-S-S-402-110
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.018" (0.457mm)
Length - Stack Height :
0.402" (10.211mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)