FW-30-03-L-D-315-068-A-TR
Part Number:
FW-30-03-L-D-315-068-A-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)