HW-06-13-F-D-716-125
Part Number:
HW-06-13-F-D-716-125
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.716" (18.186mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)