FW-30-05-G-D-445-104-TR
Part Number:
FW-30-05-G-D-445-104-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.549" (13.945mm)
Length - Post (Mating) :
0.104" (2.642mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)