HW-05-20-F-D-891-SM
Part Number:
HW-05-20-F-D-891-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.891" (22.631mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)