FW-30-05-L-D-370-087-A-P-TR
Part Number:
FW-30-05-L-D-370-087-A-P-TR
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.457" (11.608mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)