HW-02-08-T-D-415-104
Part Number:
HW-02-08-T-D-415-104
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.011" (0.279mm)
Length - Stack Height :
0.415" (10.541mm)
Length - Tail :
0.104" (2.642mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)