HW-10-13-LM-D-813-250
Part Number:
HW-10-13-LM-D-813-250
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height :
0.813" (20.650mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)