HW-10-14-F-D-866-197
Part Number:
HW-10-14-F-D-866-197
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.367" (9.322mm)
Length - Stack Height :
0.866" (21.996mm)
Length - Tail :
0.197" (5.004mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)