HW-09-19-G-D-1225-075
Part Number:
HW-09-19-G-D-1225-075
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.030" (0.762mm)
Length - Stack Height :
1.225" (31.115mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)