HW-03-12-L-S-752-139
Part Number:
HW-03-12-L-S-752-139
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height :
0.752" (19.101mm)
Length - Tail :
0.139" (3.531mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)