HW-03-12-L-S-752-SM-002
Part Number:
HW-03-12-L-S-752-SM-002
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height :
0.752" (19.101mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)