HW-08-12-F-D-757-SM
Part Number:
HW-08-12-F-D-757-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.757" (19.228mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)