HW-10-09-T-S-277-SM-A
Part Number:
HW-10-09-T-S-277-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.388" (9.855mm)
Length - Stack Height :
0.277" (7.036mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)