HW-10-09-T-S-433-148
Part Number:
HW-10-09-T-S-433-148
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.148" (3.759mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)