HW-10-12-F-D-590-109
Part Number:
HW-10-12-F-D-590-109
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.331" (8.407mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.109" (2.769mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)