HW-10-12-F-S-736-SM
Part Number:
HW-10-12-F-S-736-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.229" (5.817mm)
Length - Stack Height :
0.736" (18.694mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)