HW-04-12-F-D-385-SM-A
Part Number:
HW-04-12-F-D-385-SM-A
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.580" (14.732mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)